
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 18 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 500 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 3 A |
| Hold Current | 160 mA |
| Time to Trip | 7.5 s |
| Trip Current | 320 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 12 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 4 Ω |
| Lead Spacing | 5.1 mm |
Stock: 158
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43594
Ext.Price$0.43594
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43594 | $0.43594 |
| 10 | $0.34819 | $3.48190 |
| 25 | $0.31775 | $7.94375 |
| 50 | $0.28997 | $14.49850 |
| 100 | $0.26462 | $26.46200 |
| 300 | $0.24753 | $74.25900 |
| 500 | $0.23154 | $115.77000 |
| 1000 | $0.21951 | $219.51000 |
